پروانه FCP به آسیاتک اعطا شد

پروانه FCP به آسیاتک اعطا شد

این پروانه جهت ارتقاء خدمات سرویس اینترنت بر بستر شبکه داخلی، مستقل بودن و گستردگی سرویس ها به شرکت آسیاتک اعطا شد. حل شدن بسیاری از مشکلات فعلی بخشی از رهاورد پروانه FCP است و شرکت آسیاتک پس از اخذ تاییدیه های لازم، ضمانتنامه و حق الامتیاز، موافقتنامه ارتقای پروانه به دنبال ایجاد ظرفیت برای ارایه خدمات باکیفیت به کاربران خود در سراسر کشور می باشد.

از قابلیت‌های پروانه جدید، مستقل بودن و گستردگی سرویس هایی است که شرکت‌های دارای پروانه FCP از این به بعد می‌توانند براساس آن همه خدمات ثابت از جمله امور مربوط به تلفن ثابت و همچنین اینترنت ثابت (خدمات ADSL) را در اختیار کاربران قرار دهند و به این ترتیب دیگر فناوری، محدودیت چندانی ایجاد نمی‌کند و همه خدمات به صورت سراسری و کشوری ارائه می‌شود.
کاهش تعداد شرکت‌های فعال در این زمینه به همراه ارائه خدمات متنوع با بهایی مناسب برای مردم یکی دیگر از مزایای پروانه FCP است چرا که شرکت‌های دارنده این مجوز در کنار استفاده از زیرساخت‌های مخابراتی می توانند در برخی نقاط و شهرها دست به ایجاد شبکه بزنند و به این ترتیب بسیاری از مشکلات موجود خود را رفع کنند.

آسیاتک گیلان

بر این اساس، هر یک از اپراتورها موظفند در سال اول حداقل ۲۰ هزار پورت، سال دوم ۲۳ هزار پورت، سال سوم ۲۶ هزار پورت، سال چهارم ۳۰ هزار پورت و سال پنجم ۳۵ هزار پورت اینترنت ثابت در کشور ایجاد کنند.همچنین این اپراتورها موظفند در ۸ شهر تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، کرج، شیراز، اهواز و قم شبکه‌ ارتباطی ایجاد کنند.
لازم به ذکر است پس از نزدیک به دو سال مطالعه و نظرخواهی و همکاری همه جانبه تمام ذینفعان، با توجه به توانایی های شرکت ها از ۲۶ متقاضی دریافت پروانه FCP، نخستین گروه از واجدین شرایط شامل هفت شرکت از بین بزرگ ترین شرکت های PAP و یک شرکت ISDP با هدف کلی توانمندسازی در این عرصه بمنظور رقابت‌های داخلی و خارجی و کسب سهمی از بازار منطقه، پروانه FCP را دریافت کردند.

 

آسیاتک
۳۳۳۴۵۳۰۴
۳۳۳۴۶۰۷۸
۳۳۲۴۲۳۷۷
info@asiatechgilan.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *