بهره برداری از شبکه CDN در حال حاضر امکانپذیر نیست

در شبکه CDN به دلیل خاصیت سرویس دهی براساس منطقه جغرافیایی، سرعت ارسال اطلاعات به بازدیدکنندگان سایت افزایش یافته و زمان بارگذاری صفحات تا حد زیادی کاهش می یابد وشرکت آسیاتک نیز با اینکه آماده بهره برداری از پروژه CDN می باشد به استفاده از آن به صورت آزمایشی اکتفا نموده است.
شهاب وهاب زاده معاون فنی شرکت آسیاتک ؛ با اشاره به اینکه آسیاتک در حال حاضر ۷۰ گیگابیت برثانیه در اوج مصرف تحویل شرکت زیرساخت می دهد؛ گفت: محتوایی که در داخل کشور هاست شده است بیش از ۳۰ درصد کل ترافیک داخلی است.

اینترنت پرسرعت آسیاتک گیلان

اینترنت پرسرعت آسیاتک گیلان

وی با بیان اینکه CDN وظیفه رساندن و توزیع محتوا و اطلاعات به سرور بازدیدکننده سایت را بر عهده دارد، گفت: در حال حاضر امکان استفاده از CDN های خارجی مانند گوگل، آکامای و … در داخل کشور وجود ندارد و بنابراین بخشی از ترافیک کاربران به سمت خارج از کشور هدایت می شود.
وی با اشاره به آمار سال ۲۰۱۵ کمپانی داین اظهار کرد: براساس این آمار حدود ۶۵ درصد ترافیک ایرانی و فارسی زبان داخل کشور عرضه می شود و ایران رتبه اول خاورمیانه در این حوزه را توانسته بخود اختصاص دهد و مهمتر از آن اینکه عمده این محتوا را آسیاتک میزبانی می کند .

وی گفت: به دلیل مشکلات داخلی شبکه زیرساخت امکان راه اندازی رسمی  CDN داخلی برای محتوا وجود ندارد و شرکت آسیاتک نیز با اینکه آماده بهره برداری از پروژه CDN می باشد به استفاده از آن به صورت آزمایشی اکتفا نموده است.
معاون فنی شرکت آسیاتک با بیان اینکه در حال حاضر هیچ شرکتی در ایران سرویس CDN ارائه نمی دهد، اظهار داشت: یکی از علل عمده عدم راه اندازی CDN، مدل طراحی شبکه شرکت های ارایه دهنده خدمات می باشد چرا که ترافیک کاربران به صورت استانی به سمت اینترنت هدایت نمی شود.

۳۳۳۴۵۳۰۴
۳۳۳۴۶۰۷۸
۳۳۲۴۲۳۷۷
info@asiatechgilan.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *