ADSL یا همان (Asymmetric Digital Subscriber Line) فناوری است که برای برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اینترنت ، طراحی  و در اختیار کاربران اداری شرکت انتقال داده های آسیاتک قرار گرفته است. با بهره گیری از این فناوری کاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از یک خط تلفن ، به صورت دائم و با سرعتی بالا به اینترنت متصل شوند.
در توضیح این فناوری و استفاده ۲ منظوره از یک خط تلفن باید گفت ، اساس این فناوری استفاده از فضای خالی سیم های مسی تلفن است .بدین ترتیب که سیم مسی تلفن  همانند لوله است که هنگام استفاده از تلفن برای مکالمه های صوتی ، تنها قسمت اندکی از فضای آن به کار گرفته و مشغول می شود بدین صورت به سادگی می توان از فضای خالی آن برای انتقال داده ها بهره گرفت .
در توضیح آن باید گفت کاربران نیازی به استفاده از تجهیزات خاص و پیچیده ای ندارند و تنها با یک مودم adsl و یک تفکیک کننده (splitter) می توانند به سادگی به این فناوری دست پیدا کنند. جهت استفاده همزمان از صوت و دیتا لازم است فرکانسهای گفته شده از هم تفکیک گردد. برای این منظور از اسپلیتر استفاده می گردد.
Adsl  در واقع نوعی از dsl  ها می باشد که ارتباط یا همان فرکانس های قابل دسترسی نامتقارن بوده و سرعت دریافت داده ها به مراتب بیشتر از ارسال آنها خواهد بود و از آنجا که سیگنال بر روی کابل های تلفن معمولی مسافت زیادی را نمی توانند طی کنند adsl در فواصل اندک قابل استفاده است که معمولا کمتر از ۵ کیلومتر می باشد در adsl معمولی نرخ ارسال داده از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه آغاز شده و در فاصله ۱/۵ کیلومتر (۵۰۰۰ فوت ) از دفتر مرکزی یا پایانه اصلی، تا ۸ مگابیت بر ثانیه افزایش می یابد. حداقل نرخ دریافت داده نیز ۶۴ کیلو بیت بر ثانیه می باشد که معمولا به ۱۲۸ یا ۲۵۶ کیلو بیت بر ثانیه نیز می رسد. گفتنی است که در فناوری +adsl۲ آسیاتک سرعت انتقال داده بالاتر از adsl و مسافت قابل پوشش آن نیز بیشتر است در این روش سرعت دسترسی به اینترنت تا ۳ برابر بیشتر از روش adsl  می باشد. بدین منظور که سرعت download داده ها adsl،Mb/s۸ و در روش +adsl۲ حداکثر Mb/s۲۵ یعنی بیش از ۳ برابر می باشد نکته دیگر در فناوری +adsl۲  آسیاتک امکان ارائه خدمات به مشترکین تا مسافت ۸ کیلومتر امکان پذیر می باشد.

سرویس اینترنت پر سرعت غیر حجمی نامحدود

 

سرعت سرويس

آستانه مصرف منصفانه محتوای داخلی (FUP)

"گیگ"

آستانه مصرف منصفانه (FUP) فقط اینترنت

"گیگ"

مدت زمان مصرف (دوره)

ماه

قيمت ۱ ماه 

تومان

قيمت ۳ ماه

تومان

قيمت ۶ ماه

تومان

قيمت ۱۲ ماه

تومان

قيمت ماهانه

تومان

۵۱۲Kb

۲۵ ۱۲.۵ ۱

۱۲,۵۰۰

-

- - ۱۲,۵۰۰
۷۵ ۳۷.۵ ۳ - ۳۷,۵۰۰ - - ۱۲,۵۰۰
۱۵۰ ۷۵ ۶ - - ۷۱,۲۵۰ - ۱۱,۸۷۵
۳۰۰ ۱۵۰ ۱۲ - - - ۱۳۵,۰۰۰ ۱۱,۲۵۰

۱Mb

۵۰ ۲۵ ۱ ۲۰,۰۰۰ - - - ۲۰,۰۰۰
۱۵۰ ۷۵ ۳

-

۶۰,۰۰۰

- - ۲۰,۰۰۰
۳۰۰ ۱۵۰ ۶ - - ۱۱۴,۰۰۰ - ۱۹,۰۰۰
۶۰۰ ۳۰۰ ۱۲ - - - ۲۱۶,۰۰۰ ۱۸,۰۰۰

۲Mb

۸۰ ۴۰ ۱ ۲۵,۰۰۰

-

- - ۲۵,۰۰۰
۲۴۰ ۱۲۰ ۳

-

۷۵,۰۰۰ - - ۲۵,۰۰۰
۴۸۰ ۲۴۰ ۶ - - ۱۴۲,۵۰۰ - ۲۳,۷۵۰
۹۶۰ ۴۸۰ ۱۲ - - - ۲۷۰,۰۰۰ ۲۲,۵۰۰

 

۳Mb

 

۹۰ ۴۵ ۱ ۳۵,۰۰۰

-

- - ۳۵,۰۰۰
۲۷۰ ۱۳۵ ۳ - ۱۰۵,۰۰۰ - - ۳۵,۰۰۰
۵۴۰ ۲۷۰ ۶ - - ۱۹۹,۵۰۰ - ۳۳,۲۵۰
۱۰۸۰ ۵۴۰ ۱۲ - - - ۳۷۸,۰۰۰ ۳۱,۵۰۰

۴Mb

۱۶۰ ۸۰ ۱ ۴۰,۰۰۰ - - - ۴۰,۰۰۰
۴۸۰ ۲۴۰ ۳ - ۱۲۰,۰۰۰ - - ۴۰,۰۰۰
۹۶۰ ۴۸۰ ۶ - - ۲۲۸,۰۰۰ - ۳۸,۰۰۰
۱۹۲۰ ۹۶۰ ۱۲ - - - ۴۳۲,۰۰۰ ۳۶,۰۰۰

۸Mb

۴۰۰ ۲۰۰ ۱ ۵۰,۰۰۰ - - - ۵۰,۰۰۰
۱۲۰۰ ۶۰۰ ۳ - ۱۳۵,۰۰۰ - - ۴۵,۰۰۰
۲۴۰۰ ۱۲۰۰ ۶ - - ۲۵۵,۰۰۰ - ۴۲,۵۰۰
۴۸۰۰ ۲۴۰۰ ۱۲ - - - ۴۸۰,۰۰۰ ۴۰,۰۰۰

۱۶Mb

۸۰۰ ۴۰۰ ۱ ۸۰,۰۰۰ - - - ۸۰,۰۰۰
۲۴۰۰ ۱۲۰۰ ۳ - ۲۱۶,۰۰۰ - - ۷۲,۰۰۰
۴۸۰۰ ۲۴۰۰ ۶ - - ۴۰۸,۰۰۰ - ۶۸,۰۰۰
۹۶۰۰ ۴۸۰۰ ۱۲ - - - ۷۶۸,۰۰۰ ۶۴,۰۰۰