امنیت مودم چطور یک رمز عبور قوی

امنیت مودم چطور یک رمز عبور قوی انتخاب کنیم

با افزایش محبوبیت استفاده از ارتباطات وای‌فای ، لزوم توجه به رعایت نکات امنیتی از جمله یک رمز عبور قوی نیز بیش از پیش نمود پیدا می‌کند. اما اگر با روش‌های متداول برای احراز هویت و رمزگذاری این ارتباطات وای‌فای و مزایا و معایب آنها آشنایی ندارید بهتر است به چند  نکته توجه نمایید

اینترنت پرسرعت آسیاتک گیلان

اینترنت پرسرعت آسیاتک گیلان

یک رمز عبور خوب

۱٫ حداقل دوازده کاراکتر داشته باشد
شما باید رمزی انتخاب کنید که به اندازه کافی طولانی باشد. هیچ مقدار حداقلی وجود ندارد که همه با آن موافق باشند٬ اما عموما بهتر است که پسوردهایتان حداقل ۱۲ تا ۱۴ کاراکتر باشند. اگر طول رمز عبور از این هم بیشتر شد٬ امنیت بالاتری را به همراه خواهد داشت.

۲٫ ترکیبی از اعداد٬ علائم٬ حروف بزرگ و حروف کوچک باشد
سعی کنید از ترکیبی از انواع کاراکترهای مختلف استفاده کنید تا هک کردن رمز عبور شما سخت تر شود. به عنوان نمونه QWE!@#123 ترکیبی از یک رمز خوب است

 

۳٫ یک کلمه معنادار یا ترکیبی از چند کلمه معنادار نباشد
از به کار بردن کلمات معنی دار ساده و یا ترکیبی از چندتای آنها در ساخت رمز عبور خودداری کنید. استفاده از هر کلمه معناداری واقعا اشتباه است و ترکیب چندتای آنها که یک عبارت ساده را هم بسازد٬ اشتباهی دیگر. برای مثال “house” یک رمزعبور بسیار ضعیف است و به راحتی هک می شود؛ در عین حال “red house” هم بسیار نامناسب است. یا مثلا: abcd یا ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ که خیلی سریعتر و در عرض چند صدم ثانیه هک می‌شود.

۴٫ از کاراکترهای جایگزینی که واضح هستند در آن استفاده نشده باشد
برخی کاراکترها را به دلیل شباهت ظاهری به یکدیگر می توان جابجا کرد. مثلا ۰ (عدد صفر) و O (حرف الفبای انگلیسی) به هم بسیار شبیه هستند. پس بهتر است در انتخاب رمز عبور٬ عبارت هایی مثل “h0use” هم خودداری کنید. چون اگر هکر احساس کند رمز شما چیزی شبیه به کلمه house است٬ تمامی جایگزین های ممکن و شبیه به کاراکترهای موجود را تست می‌کند. پس از کاراکترهای مشابه هم استفاده نکنید.

آسیاتک گیلان
۳۳۳۴۵۳۰۴
۳۳۳۴۶۰۷۸
۳۳۲۴۲۳۷۷
info@asiatechgilan.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *